5 wskazówek jak sprawić, aby Twój prezent był naprawdę wyjątkowy

Wydruki na płótnie już od pewnego czasu są popularnym i atrakcyjnym prezentem. Ich sentymentalna ale i również praktyczna strona sprawia, że są upominkami ponadczasowymi, odpowiednimi w zasadzie dla każdego – zarówno nastoletniego syna, zapracowanego szefa, dawno nie widzianej babci, jak i ukochanej mamy.

Poniżej przedstawiamy pięć praktycznych porad, jak sprawić, aby taki prezent sprawił prawdziwą radość obdarowanej osobie.

1) Wybierz naprawdę dobre zdjęcie – w rozdzielczości stosownej do preferowanego formatu, bez błędów technicznych typu nieostrość, przepalenia. Jeśli posiadasz kilka zdjęć, ale w słabej rozdzielczości, rozważ wykonanie lub zlecenie wykonania kolażu.

2) Pamiętaj, że prezent ma przede wszystkim sprawić radość obdarowywanemu. Jeśli osoba obdarowywana widoczna jest na zdjęciu sprawdź, czy nie została na nim zaprezentowana niekorzystnie np. ma zamknięte oczy, dziwną pozę, zaczerwienioną skórę. Niektóre tego typu kwestie można rozwiązać za pomocą retuszu.

3) Dobierz format uwzględniając możliwości aranżacyjne osoby obdarowywanej. Jeśli właśnie wprowadziła się do dużego apartamentu, obraz 200x100cm, może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jeśli jednak mieszka w małej kawalerce, taki prezent może okazać się kłopotliwy. Warto pomyśleć wtedy o mniejszym formacie lub kilku sztukach obrazów – stwarza to większe możliwości aranżacyjne.

4) Jeśli zdjęcie nie pochodzi z profesjonalnych zbiorów, skorzystaj z opcji retuszu zdjęcia. Duże formaty uwypuklają niedoskonałości zdjęć – warto w takiej sytuacji skorzystać z porady eksperta, który dostosuje nasze zdjęcie do konkretnej potrzeby jaką jest wydruk. Szerokie możliwości, jakie daje obróbka fotografii cyfrowej sprawiają, że niezapomniane momenty możemy pamiętać, tak jak tego chcemy a nie tak, jak pozwala nam na to aparat.

5) Dodaj dedykację lub osobistą adnotację, ulubiony cytat. Napis może zostać nadrukowany na froncie obrazu lub wypisany ręcznie na tylnej stronie płótna. W ten sposób możesz podkreślić bliską więź, szacunek, ciepłe uczucia, jakie żywisz i wraz z prezentem pragniesz przekazać – bo czy nie taka jest idea świątecznych podarków?

frames16

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>